Choď na obsah Choď na menu
 


Agility - Márdi

21. 4. 2010
 
 

 Dátum  Miesto  Beh  Chyby - odmietnutia Rýchlosť  Známka Poradie  Rozhodca
 7.8.2010  Eukanuba Cup 2010, NR  LA1  x    DIS  x  Glabazňa
8.8.2010  Eukanuba Cup 2010, NR  LA1  0 - 0  4,15 m/s  V  1.  Graber
14.8.2010

 SNP 2010, Kamenný mlyn

 LA1  x    DIS  x  Jansson
15.8.2010 SNP 2010, Kamenný mlyn  LA1  x    DIS  x  Jansson
5.3.2011  Hodonín  LA1  0 - 1    V  4.  Vakonič
14.5.2011  Springdanube, Bratislava  LA1  1 - 0    V  5.  Ujházi
14.5.2011  Springdanube, Bratislava LA1 2 - 0   VD 3.  Ujházi
15.5.2011  Springdanube, Bratislava LA1 1 - 2   VD 4.  Ujházi
15.5.2011  Springdanube, Bratislava LA1 0 - 3   DIS x  Ujházi
18.6.2011

 Letní Robinsonáda, Brno

 LA2  3    VD  6.  Pánková
1.7.2011 Moravia Open, Rožnov pod Radhoštěm LA2 x   DIS x Graber
9.7.2011 Prázdninové derby, Šintava LA2 x   DIS x Steppan
11.7.2011 Prázdninové derby, Šintava LA2 3   VD 4. Steppan
 4.8.2012  Trnavské skúšky, Trnava  LA2 3 - 0  4,81 m/s  VD 5.  Ujházi
  4.8.2012  Trnavské skúšky, Trnava  LA2 1 - 1  4,1 m/s VD 7.  Ujházi
               

 

2013

Kvôli zdravotným problémom Márdi končí s kariérou športového psa a bude z neho len pes gaučový a vychádzkový. Počas nášho agilitenia ma naučil mnohému, najmä mi zocelil moju nervovú sústavu cholerika :D Ale naučil ma naozaj veľa z vedenia veľkého šišnutého psa. Z čias ukričaných a plných sklamania sme si našli cestu k spoločnému pochopeniu. On zistil, že keď ma bude vnímať, tak zistí kam vlastne ideme :D A ja som zistila, že pes potrebuje hodne dopredu vedieť svoju dráhu (najmä také teliatko ako je Márdiak) . Z vedenia "na vysielačky" sme sa preorientovali na "popredné vedenie" a napriek tomu, že výsledky pretekov nie sú nijak ohurujúce a niekedy to vyzeralo naozaj zle, obom nám to takto vyhovovalo. Bude mi to s ním chýbať, ale nie je všetkým dňom koniec - vychádzky a vzájomnú spoločnosť nám nik nezoberie!

 

21.4.2012

Boli sme na tréningovom preteku na Isteri. Jeden z prvých tohtoročných behov máme aj natočený :)

14.-15.5.2011

Prvé preteky - skúškový špeciál na koberci dopadli dobre - splnili sme podmienky na prestup do LA2 :))

V sobotu nám to behalo super, v nedeľu trošku horšie, ale aj tak som spokojná a snáď nám to najbližšie pôjde rovnako dobre!

Videá: LA1 A LA1 B LA1 C

5.3.2011

Po pár halových tréningoch bez zónoviek som sa rozhodla oprášiť hyenu na pretekoch a teda vôbec neľutujem!

Prvý beh (jumping open) klasicky rozpačitý,ale napriek trom odmietnutiam (=disk) pekný začiatok dňa.

Nasledovala skúška, ktorú som samozrejme pokašľala na plnej čiare ja. Márdi spravil krásne zóny (aj nástupku na kladine!), bežal rýchlo, vnímal ma ... ale raz som si zabudla ruku a už bolo odmietnutie na konte :/ Stálo nás to prvé miesto ako inak :D

Posledný beh bol pre nás hooodne ťažký (agi open), na štvrtej prekážke disk, ale inak sme dobehli clekom pekne. Po disku som skúsila čo to dá, keď nechám hyenu v slalome a ja sa pred ním zvrtnem na druhú ruku a on to zmákol! Na záver, vďaka mojej pomalosti zmákol aj vedenie na diaľku na jednotku, tak som naň fakt hrdá a naštartovaná do novej sezóny :)

Fotky od Fekyho tu :)

 

7. - 8. 2010

Víkend sme strávili na našich prvých oficiálnych pretekoch v Nitre na Eukanuba Cupe 2010.

Sobota bola taká rozpačitá. V prvom behu bol Márdi trošku vyhúkaný, druhý (skúšku) som mu pokazila ja a tretí zase ja. V nedeľu už sme behali lepšie, prvý beh bol pasé mojou vinou, druhý beh - skúška sa nám podarila, vyšlo nám to bez chyby a s úžasným časom sme skončili na prvom mieste:) Tretí beh sme sa proste nedohodli :D Márdenko holt chcel ísť inam, chlapec môj :D

Na prvé preteky to bolo super, ale dúfam, že už to bude lepšie bez zbytočných chýb :)

Video - nedeľná skúška LA1, V, 1. miesto

Fotky ako vždy od dvorného klubového fotografa Fekyho :)

 

18. - 23.7. 2010

Tieto dni sme strávili v Trenčíne na agility tábore pod vedením českej trénerky a úspešnej agiliťáčky Mileny Vrbovej. Musím uznať, že som od tohoto tábora veľa neočakávala, no opak je pravdou. Trénerka nám sadla a po tých pár tréningoch beháme ako nikdy:))

Ešte deň pred odchodom som na cvičáku riešila slalom s Márdim, keďže sme boli tak na polceste k úspešnému prekonávaniu. Holanďák prekvapil, v hlavičke mu zjavne čosi doplo a slalom sme zmákli.

Na tábore sme boli zaradení do skupiny pretekárov, a keď Míla povedala na začiatku, že mám pekné vedenie na parkúre, tak som vyrástla hádam o meter =D Jasné, že bolo veľa vecí, čo nám nešlo, no s pomocou sme to zvládli (či už s odretými ušami alebo tak, ako by to malo vyzerať). Čo ma prekvapilo, Márdi má svoje muchy a nejaké tie chyby šli napodiv aj na jeho konto. Napríklad zatáčanie, prípadne vnímanie paničky... No aspoň vieme na čom zamakať.

Kus roboty sme spravili na zónach, hojda bezchybná a bez povelu na zastavenie, áčko už trošku rýchlejšie, zostupka na kladine parádna. Celý týždeň mi Márdi jediný raz neskočil nástupku na kladine a samozrejme, že v posledný deň si to musel vynahradiť a ak ju nepreskočil aspoň 10-krá,t tak ani raz (no pako;))

V jednej sekvencii sa nám podarilo krásne vedenie na diaľku, mala som z toho úžasný pocit a aj keď som sa nevidela, viem, že to muselo byť pekné a elegentné. Ďalšie fajn zistenie je, že docela tomu psovi stíham. Teda určite viac než som si myslela:))

Tábor bol zakončený malým pretekom, rozdeleným podľa našej úrovne. My sme štartovali ako pretekári a čakal nás celý parkúr (pekný, behavý, s troškou náročnejších prvkov - no po tom týždni nič čo by sme nezvládli;). Išli sme úžasne, zohrato, podaril sa aj slalom na prvý šup, a celé to bolo rýchle dokonca aj z mojej strany. Jediná vec, čo sa nám nezadarila, bola tá nešťastná nástupka, čo nás stálo prvé miesto, no to si zaslúžila huskáčka Kitty, ktorá síce pomalšie ale bez chyby preťapala celý parkúr.

All in all - som príjemne prekvapená vysokou úrovňou tábora a hlavne povzbudená na ďalšiu robotu s Márdim (ktorý, ako povedala Míla, má potenciál merať sa minimálne rýchlostne s najlepšími borderkami -áno uhádli ste, zase som o nejaký ten meter vyrástla=D). A samozrejme nemôžem sa dočkať budúceho roku, kedy si tento tábor určite zopakujeme!

Fotky z tábora od Katky a Ingrid a od Moniky a Peťa

Video s fotkami z preteku

 

23. - 24. 1. 2010

Strápnili sme sa na ukážkach na výstave v Trenčíne. No aspoň máme pekné fotky od Dušana.

 

20. júl 2009

Vrátili sme sa z týždňového agility tábora, ktorý sme si parádne užili. Behali sme medzi najpokročilejšími a fakt nám to veľa dalo, skoro všetky "neduhy" sa mi podarilo odstrániť, tak sa dúfam posunieme do pokročilých aj "doma";))

Márdimu sa samozrejme podarilo občas parádne "zahviezdiť"....toto je naozaj MALÝ výcuc z toho, čo navyvádzal...

Napríklad rozlišovačka tunel/kladina...mali sme ísť na kladinu, skúsila som vedenie na obe ruky a na všetky možné spôsoby a furt bol v tom tuneli. Tak som nohami zapchala dieru do tunela, mladý mi samozrejme prerazil nohy, skoro ma zhodil (za sebou som mala áčko - vo veľmi "dostupnej" vzdialenosti mojou hlavou...), vletel do tunela, zroloval ho a vyletel von zadkom. Čakala som, že si dačo zomil, ale vďakabohu mu nič nebolo. Tak sme behali ďalej a šiel sa ten tunel z druhého konca. Márdimu zase raz preplo a nechcel doň. Tak som ho veľmi výrazne naviedla a keď do tunela strčil hlavu tak som ho pochválila. Vzápätí zase vyletel von skakde prišiel - no na zabitie

Alebo pred posledným tréningom našiel pred stanom tenisák...nikto sa k nemu nehlásil a Márdi by ho aj tak nedal, tak sme šli behať na loptičku (bežne beháme na peška a už definitívne viem, prečo...). Polku tréningu fungoval fantasticky...lopta bola niekde pohodená a keď dobehol, šiel si ju zobrať. Zrazu mu zas raz "nečakane" preplo a v polke sekvencie ušiel za aportom. Tak aport do vrecka a ideme ďalej. Zase sa situácia opakuje, ale holanďan lieta ako strelený lebo nevie nájsť tenisák a paničku, ktorá ním máva nevníma. Tu trénerka trefne poznamenala: "vy jste mu vzali mozeček"  Holanďátko sa časom uvedomilo, aport šiel do ruky a zase to fungovalo skoro ako predtým

Fotky tu a tu:))

 

Jún 2009

V tréningu sa nám zatiaľ darí parádne, napredujeme míľovými krokmi a dúfam, že to takto pôjde ďalej:)) Snáď sa moje sny naplnia a fakt to tým borderkám natrieme:D A raz dúfam, že zistím, či je to náhoda alebo či mi takto sadne aj iný HOK od Márdena.

 

Nová sezóna - 2009

Začali sme seriózne trénovať. Márdeno je šikovný a agility ho bavia, takže sa tohoto športu len tak nevzdáme. Na leto máme naplánovaný tábor a na jeseň by som rada odbehla jedny preteky, ale to je ešte ďaleko. V každom prípade máme na čom makať a hlavne nás to oboch baví;))

 

Dnes - 2. novembra 2008 sme konečne po zdravotnej pauzičke boli na cvičáku. A už to nebolo len také okukovanie a ničnerobenie ako minule! Dva mesiace vôbec nezanechali na Márdim stopu a tunel si pekne zapamätal:)) Ale to nie je všetko, dnes sme sa perfektne naučili všetky tri zónové prekážky. Päť-mesačný výcvik povelu Stoj! sa vyplatil a Márďo má krásne zvládnuté zostupné zóny. Nástupné mi robí tiež super a ja som na neho neuveriteľne hrdá, evidentne pochopil, že naozaj bude agiliťákom;) Nie je čo dodať, dnešok bol perfektný a psisko zaslúžene spinká na chodbe (pre istotu...aby som od neho ešte niečo nechcela;)).

Obrázok

 

Včera - 21.augusta 2008 sme boli po dlhom čase znovu agilitiť. Tunel už nám ide bezproblémov aj s vysielaním:)) Márdinko si stihol nájsť úhlavného nepriateľa v parsonovi, ktorý mu šiel po aporte... Som zvedavá ako sa znesú keď toto moje dospeje...

 

Dnes 18. júna 2008 sme už úplne naozaj trénovali:)) Stále sme sa síce viac pozerali ako niečo robili, ale krásne sme sa naučili tunel. Pre Márdiho bol asi najväčší šok to, že ho niekto držal a panička zatiaľ niekam odišla Ale rýchlo pochopil, že keď sa chce ku mne dostať, musí prebehnúť cez tunel a po dvoch takýchto "násilných" razoch už behal tunel krásne sám:))

V porovnaní s Gerim a jeho prvým tunelom bolo toto trošku divokejšie, teda hlavne pre Kamilku, ktorá malého držala;-) Keďže Geraltko bol značne nesmelší v jeho agilitných začiatkoch a vlastne aj v začiatkoch života so mnou, tak on až taký cirkus kvôli mne nerobil. A vlastne vôbec nebol nadšený, že by niekam cez tú dlhú zlú vec mal ísť... Uvidíme, čo to dá do budúcna, je to veľký rozdiel začínať so psom so zdravým (niekedy až moc...) egom a začínať so psom bez ega. Len dúfam, že sa to oboje nejak stretne v jednom bode, kedy Gerík bol úplne perfektný, sebavedomý a šikovný. V také dačo dúfam aj s Márdom, len tam to bude skôr o krotení temperamentu:-P