Choď na obsah Choď na menu
 


Naši známi psíčkari Lucka a Duško sa rozhodli zorganizovať úžasnú akciu v Bratislave. Ide o dogtrekking - MID.

Keďže ja mám pokazené kolená, tak s Márdim a Roxy im budeme robiť spoločnosť (neopakovateľná šanca stretnúť holandskú hyenu a šprta naživo)

Kto by sa chcel zúčastniť, tak všetky  infošky nájde tu: http://www.malokarpatskydt.wbl.sk/

 

Tak akcia je úspešne za nami:))

Ja som pôsobila ako lacná pracovná sila=D Ale dobre, nebudem klamať...nechala som sa uplatiť raňajkami a šla som v sobotu ráno pomáhať s kontrolou povinnej výbavy.

Ráno bolo ...ako to povedať slušne...svieže. Ešte kým som kontrolovala výbavu, tak to bolo znesiteľné. No keď sme s Luciou začali vypúšťať súťažiacich (čo zabralo asi hodinu a pol), tak "sviežosť" na nás dopadla v plnej sile. I začali sme si hopkať a tancovať. Aspoň máme poučenie do budúcna - myslieť na to, kde bude slniečko a podľa toho si umiestniť štart, alebo aspoň stôl. Asi o pol 11tej sme vypustili posledných súťažiacich a konečne sme si sadli.

Moja drahá kamoška mi nachystala úžasné raňajky, ktoré som kvôli scvrknutému žalúdku ani nedojedla. No aspoň psy mali čo do bruška, už keď neraňajkovali pred cestou. Voľnú chvíľku sme využili na vyvenčenie. Prešli sme sa za kozami, kde to vyzeralo nasledovne: Luky hučal, lebo sa nudil; Tessička kukala naokolo; Márdi sa snažil preskočiť plot za kozami (skoro si tam zlomil nohu...) a Roxynka zvolila, pre jej veľkosť lepší spôsob, podhrabanie sa popod plôtik ku kozám.

Tož sme to radšej otočili naspäť do areálu mlynu. Tu už prebiehali ukážky záchranarov, highlight celého ich vystúpenia bolo malé dievčatko s asi rovnako veľkou boxerkou a plavý chudáčik, ktorého  vytiahli na kladke na strom a naspäť=D Po záchranaroch nastúpila mestská polícia so psami, moja dušička zaplesala pri pohľade na podareného kríženca BOMxNO a vyslovene som si užila ich ukážky obrán. Vtedy som mala psy pri sebe, čo vyzeralo asi tak, že Roxynka strašne oštekávala figuranta a Márdi panikáril - lebo ľudia.... Náhodne sa v areáli ocitli dva kusy policajných koníkov, ktoré prilákali kopu ľudí. Policajtka ma veelice prekvapila, keď v Márdim spoznala holanďáka, tak sme chvílku pokecali....a vtedy sa už Márdi aj ukludnil a Roxynka pre zmenu zalomila kúsok od konských kopýt (aspoňže mám úúúplne normálne psy=D). Nasledovali ukážky agility, jednu sekvenciu si zahopkal aj Márdi - aby som odčinila všetko to jeho utrpenie, ktorému  som ho vystavila;) S Luckou sme si vegetili, keď do ciela zrazu dobehol prvý súťažiaci. Keďže štartoval posledný, bolo jasné, že výhru má vo vrecku s časom 4hodín a 12 minút. V tesnom závese za ním sme čakali Ďalšieho bežca - Romana. No ako sme sa neskôr dozvedeli, tak sa mu niekde podarilo stratiť. No aj tak bol druhý=D Zrazu nám z hôr volala Katka, že jej odišlo koleno, či pre ňu môžeme ísť. Tak Duško osedlal auto, ja som sa k nemu navtierkala a vyrazili sme do Borinky a ďalej po "milom" kopci, z ktorého tiekla voda. Veľa vody. Prežili sme, ja som mala aspoň zážitok a keĎ sme prišli na mlyn, tak v cieli bolo pár ďalších súťažiacich. Moja sobotná kariéra sa však skončila,, keď mi začala byť zima, tak som šla radšej domov.

V nedeľu nás čakalo ešte vyhlásenie a úžasné ceny pre víťazov.

Bol to super víkend a na jeseň znovu týmto skvelým ľuďom pomôžem:))

 

Fotky

Reportáž z TV Markíza